In prag de iarna, familie cu 3 copii are nevoie de ajutor

Alina-Nicoleta este unul dintre adolescentii pe care i-am cunoscut la centrul de plasament Peris, intr-unul din primele noastre proiecte sociale.

Ea s-a casatorit cu Irinel si impreuna au 3 copii: 2 baieti de 2 si 3 ani si o fetita de 6 ani. Momentan locuiesc cu chirie in comuna Floresti, jud. Giurgiu, in conditii saracacioase.

Alina-Nicoleta s-a ocupat doar de copii, iar Irinel a lucrat in constructii si amenajari interioare. Pentru ca are nevoie de o operatie de hernie, Irinel nu mai poate lucra momentan iar familia a ramas fara sursa principala de venit. Pentru ca situatia sa fie si mai grea, fetita Alexandra si-a luxat piciorul in roata bicicletei si a trebuit sa fie pus in ghips in mod repetat, deoarece nu pare sa se recupereze prea bine. In aceasta situatie este familia Nicoletei pe care dorim sa o ajutam sa treaca cu bine prin iarna.

In luna octombrie asociatia noastra i-a sprijinit cu o donatie de 700 lei pentru a ajuta copiii mai mari sa inceapa scoala si gradinita. Acum dorim sa-i ajutam cu o colecta de ajutoare din comunitate: haine, rechizite, jucarii pentru copii si ajutor financiar pentru a depasi situatia, cat tatal familiei nu poate munci.

Baietii au 2 si 3 ani iar fetita are 6 ani. Baietii pot fi ajutati cu haine si jucarii, iar fetita a inceput scoala anul acesta si poate fi ajutata si cu materiale educationale pentru primii ani de scoala. Pe langa acestea, se pot face si ajutoare de alimente si haine pentru parinti sau dulciuri pentru copii.

Donatiile materiale se pot trimite prin posta/curier la adresa:

Nicoleta Alina Bunescu 0728 641251

Str. 1 Decembrie 1918 nr. 45, sat Stanesti, Comuna Floresti-Stoenesti, jud. Giurgiu

Donatiile in bani se pot trimite prin posta la adresa de mai sus direct catre Alina-Nicoleta Bunescu sau catre asociatia noastra:

ASOCIATIA ECHIPA OMENIRII
C.I.F. 27890300
Cont RON:  RO21RNCB0065120374630001
Banca: BCR 

Donatie rapida de pe card prin Mobilpay:

https://secure.mobilpay.ro/buy-product/jiz6bt

Donatie rapida prin Paypal:
Trimiteti donatia Dvs. catre adresa de email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Orice donatie conteaza, nu ezita sa ajuti si tu! Da mai departe acest caz, iti multumim!

Aceasta campanie face parte din proiectul "Inimi deschise".