Pixabay.com

Directioneaza 2% pentru Echipa Omenirii!

In anii trecuti, cu ajutorul donatiilor materiale si financiare, sponsorizarilor si sumelor provenite din 2%, am organizat campanii umanitare care au ajuns la peste 1000 de copii nevoiasi si au angrenat multe resurse umane si companii din Romania. Pentru a ne continua initiativele, suportul fiecaruia este nepretuit pentru noi.

Citeste mai mult

Donatie haine bebelus 1 luna

La inceputul lunii ianuarie, asociatia noastra a oferit o donatie substantiala de lucruri si haine pentru bebelusul baietel de 1 luna al Giorgianei Stan.

Mamica este foarte tanara si a fost in grija centrului de plasament de urgenta Ciresarii2, unde am intalnit-o prima oara. In prezent, aceasta locuieste impreuna cu baietelul ei intr-o locuinta improvizata alaturi de restul familiei sale. Alti frati si surori inca sunt in centrul de plasament, mama neputand sa-i intretina.

Giorgiana nu are nici o forma de venit, are certificat de handicap si este bolnava de HIV. Din fericire, baietelul ei este perfect sanatos, virusul nu s-a transmis. Este verificat periodic si se afla sub supravegherea medicala din acest punct de vedere. Traiesc din ceea ce primesc de la straini, motiv pentru care ii vom mai asista si noi in cadrul campaniilor umanitare pe care le organizam.

 

Motto: sa traim si sa experimentam

Dupa cum se vede si pe blog, am avut o perioada de respiro in ultimul timp si poate sunteti nedumeriti unde am disparut? Ne-am domolit putin ritmul ca sa ne tragem sufletul si poate ca va ganditi ca asta s-a si intamplat... dar, surpriza! Nu chiar, ba deloc. Probabil ca nu suntem genul care apreciem relaxarea, pentru ca viata noastra, ma refer la cea a voluntarilor din asociatia noastra este sa traim intens, cu pasiune fiecare secunda. Sa traim si sa experimentam, cam acesta ar fi motto-ul.

Citeste mai mult